FYZIOTERAPIE (rehabilitace)

Většina z nás tráví v dnešní moderní době svůj pracovní den vsedě, nejčastěji u monitoru počítače nebo při řízení automobilu. Právě časté dlouhotrvající sezení a nedostatek zdravého pohybu vedou po nějaké době zákonitě k problémům, které obecně nazýváme bolestmi v zádech.

Bolesti zad a jejich léčba

Nejčastější příčinou bolestí zad je svalová nerovnováha (dysbalance), což znamená, že vedle sebe existují svalové skupiny přetěžované a svalové skupiny málo používané, tedy svaly s vyšším a nižším svalovým napětím než je napětí fyziologické. Svalové dysbalance jsou spojeny s pocitem ztuhlosti, menší pohyblivosti a občasné bolestivosti. Pokud je tento stav umocněn dalšími negativními faktory (velká fyzická námaha, stres, prochladnutí nebo různá onemocnění) dochází často následně k blokádám páteře, které se vyznačují poměrně velkou lokální bolestí, často spojenou i s vyzařováním do vzdálenějších oblastí těla.

Jediným účinným řešením v takovém případě je vyhledat pomoc fyzioterapeuta nebo lékaře, který ovládá techniky manuální medicíny. Ten vyšetří celý pohybový aparát, diagnostikuje jeho poruchy a dokáže je také odstranit, v tomto případě cíleně odblokovat příslušný segment páteře. A v neposlední řadě také pomůže upravit a optimalizovat každodenní pohybový režim a poradí s kompenzačními cviky.

Orientační ceník (platný od 1.1. 2019)

Služba min.
Fyzioterapie (odstranění blokád páteře, protažení, uvolnění) 25 700
Fyzioterapie (odstranění blokád páteře, protažení, uvolnění) 50 1400

Prevence

Nejlepší prevencí těchto problémů je přiměřená a pravidelná pohybová aktivita. Určitě lze doporučit jakoukoliv formu rekreačního sportu, oblíbená je jízda na kole nebo třeba plavání, ale nejlépe lze každodenní pracovní zátěž kompenzovat kondičním cvičením "na míru", to znamená cíleně posilovat ochablé svaly a zároveň protahovat a uvolňovat svaly přetížené. No a k uvolnění, ke zlepšení regenerace svalů po zátěži, ať už pracovní nebo sportovní, přispívají například různé tepelné procedury (sauna, vířivka, atd.), ale nejvíce určitě cílená manuální masáž.

Newsletter

Pokud si přejete dostávat novinky o našem studiu, zadejte svůj e-mail.

SILENTIUM

Naše studio

Aktuality

(4. 4.) Lifting obličeje

Nová manuální metoda vyhlazování obličeje s okamžitým účinkem, který Vás příjemně překvapí. Jistě znáte pojem "lifting" jako operační zákrok, při kterém se provádí chirurgicky napínání pokožky. Ve světě však začíná být populární daleko šetrnější a přirozenější manuální terapie, při které jsou využívány pouze speciální masážní techniky. Nyní máte možnost ji vyzkoušet i Vy. Zaměřuje se především na mimické svaly obličeje a vyznačuje se hloubkovým a detoxikačním účinkem. Přispívá k lepšímu vyživování pokožky, všech obličejových svalů a také ke zlepšení kvality podkožního vaziva, což má za následek omezení tvorby vrásek. Cena liftingu obličeje je 700,- Kč, doporučuje se absolvovaní kůry po dobu tří týdnů. Potom nejlépe jednou za měsíc udržovací masáž. Cena za kůru (tj. 4x lifting obličeje) je 2.200,- Kč.